اصول و تکنیک های جذب سرمایه‌ گذار

صاحبان ایده معمولا درک زیادی از خواسته‌های سرمایه‌ گذار نداشته و اکثر جلسات و مذاکرات آنها به شکست می‌ انجامد. مجموعه این دلایل باعث شده تا به تازگی آنها به دنبال یادگیری اصول جذب سرمایه‌گذار باشند که قرار است ما در این مقاله به آنها اشاره کنیم.

جذب سرمایه برای کسب و کار

اصول جذب سرمایه‌ گذار، چگونه صاحبان سرمایه را متقاعد کنیم؟

هر کسب‌ و کاری برای شروع و ادامه فعالیت نیاز به سرمایه دارد که در مراحل متفاوت و به روشهای مختلف جذب می‌شود. اصول جذب سرمایه‌گذار یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که صاحبان یک کسب‌ و کار باید آشنایی کامل با آن داشته باشند. با این حال بنیان‌گذاران کسب و کارها و صاحبان ایده آشنایی چندانی با ساز و کارهای جذب سرمایه‌گذار برای ایده یا استارتاپ خود ندارند.
آنها معمولا درک زیادی از خواسته‌های سرمایه‌گذار نداشته و اکثر جلسات و مذاکرات‌شان با سرمایه‌ گذار به شکست می‌انجامد. در این مقاله به دنبال آن هستیم تا به مهم‌ترین اصول جذب سرمایه‌گذار برای استارتاپ و ایده‌های مختلف بپردازیم و به این سوال اساسی پاسخ دهیم که چگونه برای کسب و کار خود سرمایه‌ جذب کنیم؟

گام اول جذب سرمایه‌ گذار : خودتان را جای او بگذارید!

اولین و البته مهم‌ترین نکته در خصوص آموزش جذب سرمایه‌گذار آن است که شما طرف مقابل خود، نیازها و انتظارات وی را درک کنید. بنابراین بهتر است خود را جای وی بگذارید.
یکی از مهم‌ترین دلایل شکست جلسات مذاکره جذب سرمایه‌گذار برای استارتاپ به همین مساله برمی‌گردد. به گونه‌ای که بسیاری از سرمایه‌گذاران اظهار می‌کنند فرد مقابل صرفا به دنبال دیکته خواسته‌ها و نیازهای خود است.
انسان‌ها همواره داشته‌های خود را دوست دارند و حاضر نیستند به راحتی آنها را از دست بدهند. دارایی و سرمایه‌ نیز یکی از داشته‌های مهم انسان بوده که ممکن است سال‌ها برای رسیدن به آن تلاش کرده باشد.
بنابراین در قدم اول جذب سرمایه‌گذار برای ایده خود، باید حساسیت یک فرد سرمایه‌ گذار را برای دارایی‌اش در نظر بگیرید، قرار نیست که او جذب رویاهای شما شود.
فراموش نکنید که اعتماد حرف اول را در شراکت اقتصادی می‌زند، اگر اعتماد سرمایه‌گذار خدشه دار شود، نمی‌توانید نظر او را جلب کنید.

گام دوم جذب سرمایه‌ گذار : به جای رویا پردازی از گذشته خود بگویید.

جذب سرمایه برای کسب و کار

این نکته یکی از نقاط ضعف افراد در جذب سرمایه‌گذار است. بسیاری با داشتن یک ایده خام در ذهن؛ به سراغ سرمایه‌گذاران می‌روند. ایده‌هایی که معمولا بیشتر شبیه به آمال و آرزوهای دست نیافتنی هستند.
واقعیت آن است که شما باید ابتدا بر روی ایده‌های خود کار کنید. آنها را چکش‌کاری کرده و با استفاده از تکنیک های طوفان فکری، به ایده پخته‌تر برسید.
در صورت امکان بهتر است با چندین فرد متخصص در آن حوزه صحبت و مشورت شود. بعد از این مرحله شما باید گام‌هایی را جهت اجرا کردن ایده بردارید. اینگونه نیست که یک سرمایه‌گذار صرفا بر روی افکار و آرزوهای شما سرمایه‌گذاری کند.
بنابراین بهتر است یک بازه زمانی چند ماهه به صورت عملی بر روی ایده خود کار کنید تا ببینید در فاز اجرایی با چه مشکلاتی روبرو خواهید شد.
ممکن است در فاز عملیاتی شما از کار کردن بر روی آن ایده منصرف شوید یا آنکه بخواهید آن را به طرق دیگری پیش ببرید.
در غیر اینصورت شما حداقل تا حدودی با چم و خم کار و چالش‌های آن آشنا شده‌اید که می‌توانید این مسائل را برای سرمایه‌گذار تشریح کنید.
با این اوصاف، یکی از اصول مهم جذب سرمایه‌گذار برای ایده یا پروژه این است که به زبان ساده به وی بگویید تاکنون چه اقدامات اجرایی بر روی ایده مورد نظر خود انجام داده اید و به چه مشکلات و یا چالش‌ هایی برخورد کرده‌اید.

گام سوم تلاش برای جذب سرمایه‌ گذار : مدل درآمدی مشخص در نظر داشته باشید.

نیم سانت تا موفقیت

هر کسب‌ و کاری با سود زنده بوده و سود نیز به درآمد بستگی دارد. به همین دلیل تعیین مدل درآمدی برای کسب‌وکار یکی از نکات مهم در جذب سرمایه‌گذار به شمار می‌رود.
دقت کنید که شما تا قبل از برگزاری جلسه مذاکره، باید به یک مدل درآمدی تست شده برسید. زمان تست مدل، همان فرصت چند ماهه‌ای است که شما بر روی آن کار می‌کنید.
پلن درآمدی نباید به صورت کلی و مبهم باشد. بلکه شما باید تعیین کنید که از چه افرادی و به چه ساز و کاری کسب درآمد می‌ کنید. اساسا آیا آن روش از کسب درآمد قانونی است یا خیر؟
آیا آن مدل درآمدی نمونه داخلی یا خارجی دارد یا خیر؟ مدل درآمدی مذکور تا چه اندازه برای مشتریان قابل اعتماد است؟ نکات ضعف و قوت آن چیست؟ آیا با این مدل تاکنون کسب درآمد کرده‌اید؟
سوالات فوق در کنار برخی از سوالات دیگر، پرسش‌هایی هستند که باید قبل از تلاش برای جذب سرمایه‌گذار به آنها پاسخ داده باشد.
توجه کنید که مدل درآمدی قلب تپنده هر کسب‌ و کار بوده و باید بتوانید به بهترین نحو آن را طراحی و به فرد سرمایه‌ گذار ارائه دهید.

گام چهارم اصول جذب سرمایه‌گذار : اندازه بازار را مشخص کنید.

مدل درآمدی

مشتریان، اصلی‌ترین مخاطب یک کسب‌ و کار هستند. به همین دلیل در فاز اول باید به صورت شهودی و فرضی آنها را مشخص کنید.
سپس در مرحله تست ایده به صورت دقیق‌ تر آنها را مشخص کنید. سن، جنسیت، تحصیلات، محل سکونت و برخی دیگر از ویژگی‌های مشتریان باید برای شما شناخته شده باشید.
برخی از ایده‌های کسب‌ و کار هستند که اندازه بازار و مشتریان آنها بسیار بزرگ است، اما در مقابل رقبای زیادی نیز پیش رو دارند.
عکس همین قضیه نیز معمولا صادق است. بنابراین صاحبان ایده باید با توجه به پتانسیل و توانایی خود، تعداد و اندازه بازار هدف خود را به صورت نسبی مشخص کنند.
برای فرد سرمایه‌گذار مهم است که مشتریان و بازار مورد هدف تا چه اندازه گردش مالی دارد. همچنین وضعیت مالی مشتریان و میزان برخورداری آنها نیز یکی دیگر از نکات مهم در جذب سرمایه‌گذار برای استارتاپ است.
بنابراین بهتر است که به صورت دقیق وضعیت بازار را بررسی و میزان سودآوری آن را برای سرمایه‌گذاران تشریح کنید. این مساله در روش‌های جذب سرمایه‌گذار برای پروژه نیز باید مدنظر قرار گیرد.

گام پنجم آموزش جذب سرمایه‌گذار : تیم قوی داشته باشید.

جذب سرمایه برای کسب و کار

فرض کنیم سرمایه‌ گذار پذیرفت که شما دارای ایده مناسب، با روش درآمدی مطلوب و اندازه بازار مشخص هستید، سوال بعدی این است که این پروژه یا ایده را چه افرادی قرار است اجرایی کنند؟
ویژگی‌ها و مهارت‌های آنها به چه صورت است؟ چه اندازه سابقه فعالیت دارند؟ تعداد آنها چند نفر و میزان حقوق و مزایای درخواستی‌شان به چه صورت است؟
واقعیت آن است که در بسیاری از اوقات سرمایه‌گذاران صرفا به دانش و مهارت تیم اجرایی تکیه می‌کنند. چرا که باور دارند با پشتوانه چنین تیمی به نتیجه خواهند رسید. برای تشکیل تیم باید اصول تیم‌سازی را به خوبی رعایت کنید. حتما از متخصصان تیم‌ سازی کمک بگیرید. چرا که یک تیم کاری باید یک سری از ویژگی‌های مشخص را داشته باشد.
بسته به ایده و هدفی که در ذهن دارید، تلاش کنید که یک تیم حرفه‌ای را تشکیل دهید که از سابقه و رزومه خوبی برخوردار باشند. سعی کنید که دانش و مهارت‌های تیم صرفا در یک حوزه خاص نبوده و متنوع باشد.

گام ششم نکات مهم در جذب سرمایه‌ گذار : دوره بازدهی را مشخص کنید.

سرمایه‌ گذار تمایل دارد بداند که زمان بازگشت سرمایه او چه زمانی خواهد بود. آیا وی باید به مدت طولانی بر روی پروژه یا ایده کسب‌ و کار سرمایه‌گذاری کند یا آنکه در یک بازه کوتاه مدت به بازدهی خوبی خواهد رسید؟
طبیعی است که هر اندازه زمان بازگشت سرمایه کوتاه‌ تر باشد، سرمایه‌ گذار بیشتر برای سرمایه‌ گذاری ترغیب می‌شود. البته ممکن است ماهیت برخی از ایده‌ها به نحوی باشد که مدت زمان زیادی برای سوددهی نیاز داشته باشد.
مشخص کردن دوره بازدهی سرمایه‌گذاری از آن جهت اهمیت دارد که سرمایه گذار نیاز به تحلیل و بررسی دارد. می‌خواهد بداند که آیا ایده مورد نظر ارزش سرمایه‌گذاری دارد یا خیر؟

جذب سرمایه برای کسب و کار

گام هفتم نکات مهم جذب سرمایه‌گذار برای پروژه : با نکات حقوقی جذب سرمایه آشنا شوید.

جذب سرمایه به نوعی یک شراکت محسوب می‌شود. از مهم‌ترین اصول شراکت، توجه به نکات حقوقی در همکاری و فعالیت است. اشکال مختلفی از جذب سرمایه وجود دارد که براساس آنها هر کدام از دو طرف حقوق و تکالیفی بر عهده دارند.
همین مساله شما را مجاب می‌کند تا قبل از تشکیل جلسه، در خصوص نکات حقوقی جذب سرمایه به اندازه کافی اطلاعات به دست آورید. مطالعه قوانین مرتبط با تجارت با شما در این خصوص کمک خواهد کرد.
توصیه می‌شود که حتما با یک مشاور حقوق تجارت مشورت کنید. بدین وسیله می‌توانید سهم و تکالیف دو طرف را مشخص کنید.
در غیر اینصورت ممکن است در صورت ادامه همکاری دچار مشکلات حقوقی عدیده شوید. در خصوص نکات حقوقی نیاز است که الزامات سرمایه‌ گذار را نیز در نظر داشته و اینگونه نباشد که صرفا به فکر منافع خود باشید.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید