شریک خوب

یافتن مناسب ترین شریک تجاری

دنیای کسب و کار، دنیایی پر از فراز و فرود است، ورود به آن به سادگی رویا پردازی نیست و نیاز به ملزوماتی دارد. بسیار شنیده ­ایم که می­گویند شراکت، خوب نیست و کسب و کار را با مشکل روبه ­رو می­کند. با توجه به آمار و ارقام نه تنها در ایران بلکه در جهان درصد بالایی از شراکت­ ها شکست می­‌خورند، به همین دلیل چنین طرز فکری به­ وجود آمده و بسیاری به آن معتقدند.
در حالیکه اگر شراکت به صورت اصولی انجام شود، نه تنها باعث ضرر و زیان شما نمیشود، بلکه میتواند پیشرفت چشم گیری در کسب و کار شما ایجاد کند.
شراکت خوب کسب و کار را تا جایی بالا می­برد که به یک موفقیت استثنایی تبدیل شود. وقتی از کسب و کار صحبت می­کنیم، منظور بازه ­ای از فعالیت­ های بزرگ و کوچک از افتتاح یک مغازه تا کارآفرینی در سطح کلان است.

اگر برای کسب و کار خود به شریک و همکار نیاز دارید، سامانه نیم سانت به صورت خودکار شما را به مرتبط ترین درخواست در حوزه کسب و کارتان متصل می کند و در صورت تمایل می توانید مناسب ترین شریک تجاری، همسو با افکار و اهداف خود را پیدا کنید.

نکات مهم شراکت موفق و پایدار

1 - توانایی ­های یک شریک مناسب باید مکمل توانایی های شما باشد.

تصور کنید در کسب و کار شما تخصص فنی و بازاریابی باید دوشادوش هم حرکت کنند. شما متخصص هستید و می‌­توانید کار اصلی را پیش ببرید ولی توانایی انجام سایر امور را ندارید. همچنین با کسری بودجه و مشکل مکان مواجه هستید. در این زمان باید از فرد یا افرادی کمک بگیرید.
از آن­جایی که تازه‌کار هستید و امکان پرداخت حقوق به کارمندی را ندارید، تصمیم می­‌گیرید که فردی را به‌عنوان شریک انتخاب کرده و از تخصص بازاریابی او در کنار بودجه ­ای که می­تواند به کسب و کار اضافه کند کمک بگیرید.

2 - اهداف مشترک و هم­سو داشته ­باشید.

شراکت قرار است کسب و کار شما را رونق دهد اگر شریک شما اهدافی متفاوت از شما داشته ­باشد، مدام در حال کشمکش خواهید بود. این یکی از عمده دلایلی است که کسب و کارهای شراکتی را به بن ­بست می رساند.

شریک خوب

3 - یک شریک مناسب باید توانایی کار تیمی داشته باشد.

اگر شریکی انتخاب کنید که توانایی کار تیمی ندارد یعنی در کارها تک­روی می­کند یا هیچ کمکی به روند کار نمی کند، انتخاب خوبی نداشته ­اید. همچنین باید شخصی را به‌عنوان شریک انتخاب کنید، که در تصمیم‌ گیری­ ها نیز از توانایی کار تیمی بهره ­مند باشد. این مورد بسیار مرتبط با تیپ شخصیتی فرد است.

4 - توانایی تعامل و گفت و گو

در اداره کسب و کار بسیار پیش می ­آید که طرفین شراکت به هر دلیلی باهم وارد بحث شوند. اختلاف نظر، طرز فکر و زاویه دید افراد این بحث­ ها را ایجاد خواهد کرد. یک شریک مناسب باید توانایی تعامل داشته ­باشد تا بتواند نظرات خود را بیان کرده و بدون مشاجره در بحث شرکت کند.
طبیعی است که در زمان اختلاف نظر بحث کمی داغ شده و تا حدودی شکل مشاجره بگیرد اما هدایت آن به سمت سازندگی در دست طرفین است. البته این مهارت آموختنی است و می‌­توان به راحتی با کمی تمرین آن را فرا گرفت.

شریک تجاری

5 - نکات پایانی در خصوص چگونگی پیدا کردن مناسب ترین شریک برای کسب و کار

در رابطه با چگونگی پیداکردن شریک مناسب برای کسب و کار ماهیت و اندازه فعالیت مطرح نیست. بنابراین اگر ایده ­ای دارید که به آن ایمان دارید، اما توانایی­ رسیدن به آن را درخود نمی‌بینید، قدم ­های اولیه را برداشته و با اتکا به اصولی که در بالا ذکر شد، شریک مناسب خود را پیدا کنید.
هستند بسیار افرادی که به همین ترتیب کار خود را شروع کرده و با ورود به یک شراکت سالم و گذشت سال های طولانی همچنان پرقدرت در حوزه کاری خود مشغول هستند. فراموش نکنید که شراکت در کار مانند شراکت در زندگی است که بدون تلاش طرفین به جایی نمی­رسد.