جذب سرمایه گذار

جذب سرمایه برای کسب و کار

تمام کسب و کار ها برای رشد و توسعه به جذب سرمایه نیاز پیدا می کنند. بحث جذب سرمایه برای توسعه و تجاری‌ سازی یک کسب و کار، همواره یکی از الزامات اصلی موفقیت محسوب می ‌شود.
در بیشتر موارد جذب و یا عدم جذب سرمایه تاثیر مستقیم بر روی سرنوشت یک کسب و کار می گذارد.
افرادی زیادی هستند که ایده‌های تجاری خوبی دارند؛ اما اطلاعی از بهترین روش جذب سرمایه برای کسب و کار خود ندارند.

اگر برای راه اندازی و یا گسترش کسب و کار، استارتاپ، فروشگاه و یا کارگاه خود نیازمند سرمایه هستید، درخواست خود را در نیم سانت ثبت نمایید، درخواست شما به صورت خودکار به سرمایه گذارانی که علاقمند به حوزه فعالیت شما می باشند ارسال می گردد و شما میتوانید مناسب ترین گزینه را انتخاب و کسب و کار خود را آغاز نمایید.

نکات مهم جذب سرمایه گذار

1 - ایده تجاری کامل

قبل از ارائه طرح و ایده خود به سرمایه گذار روی آن کار کنید و نواقص آنرا رفع نمایید، همیشه خودتان را جای کسی بگذارید که میخواهد بر روی ایده شما سرمایه گذاری کند.

2 - راهکار شما

نکات خاص درمورد محصولتان را عنوان کنید و توضیح دهید که چطور این ویژگی ها قادر به حل مشکلات بازار محصول شما می باشند.

3 - بازار هدف شما

بازار هدف خود را مشخص نمایید و در خصوص مشتریان بالقوه محصول و یا خدمات خود، توضیحات کامل ارائه کنید.

4 - الگوی درآمد شما

سرمایه گذاران تقریباً بیشتر از هر چیز دیگری به این فکر می کنند که چطور می خواهید پول درآورید؟ درمورد محصولات و قیمت گذاری هایتان دقیقاً برایشان توضیح دهید و تاکید کنید که بازار منتظر محصولات شماست.

تلاش برای جذب سرمایه‌ گذار

5 - موفقیت های شما

موفقیت های قبلی خود را با سرمایه گذار در میان بگذارید، این کار تاثیر بسزایی در جلب اعتماد و توجه سرمایه گذار دارد.

6 - رقبای شما

یک نکته مهم از جذب سرمایه گذار که اکثر افراد آن را نادیده می گیرند یا جزییات کافی برای آن ارائه نمی دهند این است که چرا با رقیبانتان متفاوت هستید، در خصوص مزیت های خود نسبت به رقبایتان بطور کامل توضیح دهید.

7 - تیم کاری شما

سرمایه گذاران اول روی آدم ها و بعد روی ایده ها سرمایه گذاری می کنند، پس فراموش نکنید که حتما در مورد توانایی ها و قابلیت های خود و مجموعه تان به سرمایه گذار توضیح دهید.